""
""

Orlići do pobede u trećem minutu nadoknade, EP je sada na dohvat ruke

Vreme čitanja: 2min | pet. 17.03.17. | 21:24

Selekcija koju sa klupe predvodi Perica Ognjenović posle preokreta savladala Švajcarsku - 2:1

Kadetska reprezentacija Srbije koju predvodi selektor Perica Ognjenović ostvarila je važan trijumf na startu kvalifikacionog turnira koji se igra u Škotskoj. U prvom meču Orlići su pobedili Švajcarsku posle velikog preokreta - 2:1 (0:1).

U grupi gde se još nalaze Škotska i Crna Gora (plasman na EP u Hrvatskoj od 03. do 19. maja overavaju dve selekcije iz grupe), naši kadeti (generacija 2000) rano su morali da se suoče sa minusom, jer je Gonzales doveo Švajcarsku u vođstvo u 11. minutu meča. I sve do 75. minuta potrajala je neizvesnost po pitanju konačnog ishoda, a onda je Stuparević doneo izjednačenje i najavio potpuni preokret. Jak karakter koji krasi ovu generaciju naših igrača rezultirao je pobedonosnim golom Pavlovića u poslednjim minutima utakmice. Gol za veliku i zasluženu radost naših momaka koji su ovom pobedom došli veoma blizu plasmana na kontinentalni šampionat čiji domaćin će biti Hrvatska.

Naredni meč naši momci igraju 19. marta protiv Škotske (16,00), a tri dana kasnije rival nam je Crna Gora (18,00).

SRBIJA - ŠVAJCARSKA 2:1 (0:1)

Strelci: 0:1 Gonzales 11, 1:1 Stuparević 75, 2:1 Pavlović 80+3. Stadion: Kapilov park. Gledalaca: oko 500. Sudija: Robert Henesi (Republika Irska). Žuti kartoni: Stuparević, Kostić, Vidosavljević (Srbija) - Maršan, Tokam Membu (Švajcarska).

Srbija: Gordić, Popović, Šehović, Ilić, Pavlović, Janković, Gavrić, Stuparević (od 80+4 Zvekanov), Đerlek (od 71. Babić), Nešković (od 41. Vidosavljević), Kostić.

Švajcarska: Pukaj, Gronik, Isufi, Maršan, Šuter (od 59. Koradi), Gonzales, Antunes (od 80. Amzi), Bukart (od 71. Del Kampo), Jankovski, Tokam Membu, Buset.

(foto: fss.rs)

Srbijareprezentativni fudbalPerica Ognjenovićorlićikadetska reprezentacija Srbije