""
""

Opet taj Budesku iz slobodnjaka (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 06.03.17. | 21:42

Sjajni napadač Astre ponovo je pogodio, ovaj put iz slobodnjaka za trijumf od 3:0 nad Botošanijem

Klasa je Konstantin Budesku i zaista navijači Crvene zvezde mogu da žele što iskusni Rumun nije ove zime obukao crveno-beli dres, iako su se vodili iscrpni pregovori. Sjajni napadač Astre Đurđu večeras je ponovo golom obeležio trijumf aktuelnog šampiona Rumunije, koji nastavlja da vezuje pobede i vraća se u vrh tabele.

Večeras je stradala ekipa Botošani koja je pružila solidan otpor samo u prvih 45 minuta, a onda pala pod naletom haubica Astre - 3:0. Prvi je majstor Budesku otvorio kanonadu lukavim pogotkom iz slobodnog udarca u 55. minutu, koji je posvetio supruzi i ćerkici, a sve je bilo gotovo u 76. kada je još efektniju golčinu postigao desni bek Klaudiju Belu Jordake koji je baš pocepao mrežu gostiju udarcem sa preko 20 metara.

Tačku na ovaj susret stavio je povratnik iz Italije Serđiju Bus koji je u 85. minutu postavio konačnih 3:0. Ovom pobedom (petom vezanom u prvenstvu Rumunije) Astra se učvrstila na trećem mestu na kojem ima tri boda manje od Steaue i sedam u odnosu na lidera Voluntari.

Kako se i u Rumuniji, kao kod nas, dele bodovi posle preliminarne faze, jasno je da Astra ima dovoljno vremena da u plej-ofu nadoknadi sve zaostatke i odbrani titulu šampiona.