"Gol Obertana"

Obertan preveo Anži preko Urala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.09.16. | 17:10

Francuz postigao prvi gol od oktobra 2014. godine za 1:0. Istim rezultatom Tomsk je bio bolji od Arsenala iz Tule

Gol ObertanaAnži je dobro počeo šampionat, pa malo ukočio, ali je sada ponovo na stazi pobeda. Klub iz Mahačkale uspeo je da zabeleži nova tri boda na gostovanju Uralu, a meč je presudio Gabrijel Obertan pogotkom u 25. minutu - 0:1.

Francuz koji je poslednji gol dao u dresu Njukasla pre dve godine, sada je briljirao u akciji pri golu. Dobio je loptu na nekih 30 metara od gola, napravio lep dribling, približio se šesnaestercu i poslao loptu u ćošak gola Arapova.

Tim golom praktično je rešio meč. Ural je imao terensku inicijativu, ali ne i dovoljno kvaliteta da ugrozi gol gostiju koji je u odbrani čuvao i srpski fudbaler Darko Lazić koji se ustalio u prvoj postavi i na ovom meču je igrao 90 minuta.

Posle ovog meča Anži se nalazi na 5. mestu na tabeli sa 11 osvojenih bodova, dok je Ural 12. sa pet bodova na kontu.

Pre ovog meča odigran je i susret između Tomska i Arsenala iz Tule. Domaćin je slavio s 1:0, a zanimljivo i ovde je, kao i na meču Urala i Anžija, odlučujući gol pao u 25. minutu. Strelac je bio Vitali Đakov.

Tomsk posle ove utakmice zauzima 9. poziciju sa sedam osvojenih bodova, dok je Arsenal na 13. mestu.