""
""

Novi Super Mario je Mandžukić, gorelo u Leverkuzenu, majstorija Dijega (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 19.01.13. | 17:14

Golovima Hrvata, Bavarci savladali nejaki Grojter Firt i nastavili da hitaju ka osvajanu titule. Meč između Bajera i Ajntrahta bio prekinut na sedam minuta zbog bakljade gostujućih navijača, sjajan gol brazilskog plejmejkera u pobedi Volfsburga

Gde je stao u 2012. Bajern nastavlja u 2013. godini. Bavarci hitaju ka osvajanju bundesligaške titule, a prva žrtva minhenskog gianta u nastavku sezone je bio skromni Grojter Firt. Bajern je slavio sa 2:0 i tako zadržao devet bodova prednosti u odnosu na Bajer Leverkuzen koji je takođe pobedio i siguerno korača kao osvajanju drugog mesta i plasmana u Ligu šampiona. Junak pobede Bavaraca je bio Mario Mandžukić, koji je sa dva gola poručio miljeniku domaćih navijača Mariju Gomezu da mu neće tako lako prepustiti mesto u prvoj postavi i uzdrmao mu nadimak Super Mario. Gomez je ušao u igru tek u 85. minutu i upisao svoj 100. nastup u dresu Bajerna...

Bajern je dominirao protiv Detelinara više nego što to rezultat govori. U taboru Grojter Firta nije bilo najvećeg pojačanja Nikole Đurđića kojem je prehlada odložila debi za novi tim. Gol gostujućih fudbalera je od starta bio pod pritiskom i bilo je samo pitanje vremena kada će defanzivni bedem Detelinara popustiti. To se desilo u 26. minutu, kada je Mandžukić posle proigravanja Milera uhvatio volej i pogodio mrežu, uz slabu intervenciju golmana Hesla. Nastavili su Bavarci sa opsadom, ali su Miler i Mandžukić propustili sjajne. Konačno posle prave opsade u nastavku meča, Grojter je kapitulirao i drugi put. Opet je Mandžukić bio egzekutor pošto je udarcem glavom posle kornera zapečatio sudbinu gostiju.

Bajer je nastavio poteru za Bajernom i ubedljivom pobedom mad Ajntrahtom od 3:1 pokazao da Borusija ima težak posao da ih prestigne. Ipak, okršaj na BajAreni je ostao u senci incidenta u 15. minutu zbog kojeg je meč prekinut. Gostujući navijači su napravili bakljadu, što je po nemačkim zakonima kažnjivo, pa je sudija Štark prekinuo meč. Tek kada se situacija na tribini smirila, Štark je posle sedam minuta prekida dao znak da se meč nastavi.

A, onda je krenula rapsodija domaćih fudbalera. Aspirindžije su povele u 31. minutu posle voleja Beniša. Duplirali su prednost dva minuta kasnije kada su Kastro i Kisling izbegli ofsajd zamku i izbili sami pred gol Ajntrahta. Nesebični Kastro je kao na tanjiru poslužio Kislinga kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu. Širle je pogodio za 3:0 udarcem iz okreta i rešio sve dileme.

Volfsburg je počeo beg sa dna pobedom od 2:0 nad Štuttgartom na krilima sjajnog brazilskog plejmejkera Dijega. Njegova majstorija u 51. minutu je načela Štutgart. Uzeo je loptu na centru, napravio slalom kroz protivničku odbranu i preciznim udarcem sa nekih dvadesetak metara doneo Vukovima vođstvo. Na 2:0 je povisio štoper Madlung. Za goste nisu igrali najbolji napadači Ibišević i Kakau, dok je Zdravko Kuzmanović odigrao 77 minuta.