Norčeping iščupao bod u prestonici, kakav preokret Elfsborga

Vreme čitanja: 1min | ned. 08.07.18. | 19:38

Viktor Prodel dao dva gola za dva minuta i rastužio navijače Erebra

Fudbaleri Norčepinga osvojili su bod u derbiju na gostovanju u Stokholmu protiv Jurgordena. Bilo je 1:1 u 12. kolu švedskog šampionata, a Norčeping je propustio dobru priliku da se trijumfom, barem na neko vreme, izjednači sa drugoplasiranim Hamarbijem.

Ipak, ako se sve uzme u obzir, kako se odvijala utakmica i koje imao terensku inicijativu i veći broj šansi, onda fudbaleri Norčepinga moraju da budu zadovoljni osvojenim bodom.

Domaća ekipa povela je prilično, jer je već u 14. minutu mrežu Norčepinga zatresao Haris Radetinac. Tek u drugom poluvremenu gosti su zaigrali nešto agresivnije i takav pristup im je doneo izjednačenje, a gol u 67. minutu dao je Simon Skrab.

Izuzetno interesantno bilo je u duelu Erebra i Elfsborga koji su gosti posle preokreta dobili sa 2:1. A za taj veliki posao bili su im potrebni jedan čovek i dva minuta. Do 84. minuta Erebro je vodio golom Igboananikea, a onda je Viktor Prodel dva puta zatresao mrežu i rastužio domaćine.