"Šansa za VBA koja je mogla da promeni sve"

Njukasl prekinuo katastrofalan niz, ali produžio agoniju! Lukave Lisice sve bliže opstanku, Pevci očerupani u Stouku (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 09.05.15. | 17:59

Svrake remizirale sa Vest Bromom na Sent Džejms parku (1:1), Lester lagano savladao Sautempton (2:0), Barnli definitivno ispao, ali i povukao Hal u provaliju (0:1). Totenhem ubedljivo poražen u Stouku (3:0)

Šansa za VBA koja je mogla da promeni sve

Njukasl je prekinuo katastrofalan niz od osam uzastopnih poraza u Premijer ligi, ali je produžio agoniju svojim navijačima, koji će morati da strepe za opstanak svog tima u elitnom rangu gotovo do poslednjeg trenutka. Svrake su na svom Sent Džejms parku remizirale sa Vest Bromvič Albionom (1:1), ali im je uslugu napravio Barnli, koji je savladao Hal u gostima (0:1) i povukao ga sa sobom u provaliju.

Navijači Njukasla su nekoliko puta u ovoj utakmici bili u potpunoj agoni, a najviše u 32. minutu kada je Viktor Aničebe nakon perfektnog centaršuta Gardnera matirao Tima Krula

Na Sent Džejmsu se daleko lakše disalo u 41. minutu, kada je snalažljivi Ajoze Perez odlično reagovao u šesnaestercu rivala, i sa 13-14 metara matrirao nemoćnog Majhila.

U nastavku meča umesto učestalih napada, domaćin je bio prinuđen da se brani. Posebno u 73. i 75. minutu. Prvo je Kris Brunt uspeo da promaši nepromašivo nakon odlične intervencije Krula, a onda je Holanđanin sačuvao svoju mrežu i nakon kontranapada rivala, kada je pred njega sam izašao rezervista Berahinjo.

Kao što smo rekli, poklon Svraka nije uspeo da iskoristi Hal, koji je na svom terenu doživeo šokantan poraz od već prežaljenog Barnlija, koji je danas i definitivno ispao iz Premijer lige. Gol odluke na ovoj utakmici postigao je Danijel Ings u 62. minutu, posle nekoliko katastrofalnih grešaka odbrane Tigrova.

Hal možda nije, ali svoju šansu je i te kako iskoristio sjajni Lester, koji je i u meču sa Sautemptonom pokazao da je u fanstastičnoj formi. Lukave lisisce su čitav posao rešile već do 19. minuta, kada su postigle oba pogotka na ovoj utakmici i praktično već tada rešile pitanje pobednika.

Domaće je do veoma važnog trijumfa predvodio Rijad Mahrez, koji je vodieći pogodak postigao u sedmom minutu posle sjajnog prodora i odličnog udarca sa ivice kaznenog prostora, dok je 12 minuta kasnije iskoristio odlično dodavanje Vardija sa levog boka i matirao goste, za koje je od 66. minuta igrao Filip Đuričić.

Očajni Totenhem doživeo je izuzetno težak poraz u Stouku, gde je demoliran sa ubedljivih 3:0. Agoniju gostiju započeo Čarli Adam u 22. minutu, a kada je deset minuta kasnije N'Zonzi matirao Lorisa bilo je jasno da bodovi neće ići za Njukasl.

Domaćinu je pogao i Vlad Kirikeš, koji je u 51. minutu zadadio drugi žuti karton i morao van terena. Stouk je to iskoristio u 86. minutu, kada je pogotkom Dijufa došao do više nego ubedljivog trijumfa.

Na karak od opstanka je i Aston Vila, koja je na svom Vila parku savladala Vest Hem pogotkom Kleverlija u 31. minutu i došla do verovatno presudnih bodova u ovoj sezoni.