"Emanuel Rivije"

Knez Rivije uništio Monpelje, Đorđević ostao kratkih rukava u Lorijenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.08.13. | 18:56

Momak kojeg u prisustvu Falkaa i ostalih zvezda skoro niko nije primećivao het-trikom doneo Kneževima pobedu u drugom kolu Lige 1

Emanuel RivijeStrašan tim ima Monako. Čak i bez Žoaa Mutinja i Džejmsa Rodrigeza. Iskusio je to i Monpelje, koji je u drugom kolu Lige 1 morao da se pomiri sa porazom od 4:1 (2:0). Porazom koji je režirao Emanuel Rivije, momak na kojeg zbog dovođenja skupih "zveri" iz inostranstva pre početka sezone niko nije obraćao pažnju, ali koji je na startu prvenstva Francuske pokazao da ima neverovatan njuh za gol.

Videlo se to i u prvom kolu protiv Bordoa kada je Rivije u igru ušao sa klupe i probio poslednju liniju Žirondinaca za kasnijih 2:0. Danas je to uradio Radamel Falkao sa penala, ali se gosti nisu predavali, pa je Viktor Montanjo u 24. minutu vratio Monpelje u život.

I tada je na scenu stupio 23-godišnji Rivije, kojeg je Monako doveo u januaru za sumu od "svega" četiri miliona evra, iako ga je Tuluz dve sezone ranije Sent Etjenu platio dva miliona evra više.

Ispostavilo se da ga se možda i olako odrekao. Rivije je, naime, uvek tamo gde treba, a nešto i zna s loptom, jednostavan je, konkretan. Kakav je i bio kada je minut pre isteka prvog poluvremena lucidnim lobom postigao gol za 2:1.

U 58. minutu ponovo je bio najspretniji u gužvi posle ubacivanja sa leve strane i kolenom pogodio za 3:1, a da bodovi ostaju na stadionu Luj II postalo je jasno u 64. kada je Danijel Kongre zaradio crveni karton i ostavio brojčano inferiorne saigrače u nemilosti.

Takođe i omogućio Rivijeu da u 81. minutu još jednom smesti loptu u mrežu rivala za svoj prvi het-trik.

Nant je lepo krenuo, ali loše završio na gostovanju Lorijenu. Kanarinci su poveli preko Venja u 18. minutu, ali onda je usledio preokret domaćina preko Abubakara u 40. i Aladijera  u 61. minutu, tako da se saigrači našeg Filipa Đorđevića vraćaju kući praznih rukava.

LIGA 1 – 2. kolo:

Monako – Monpelje 4:1 (2:0)