""

Nirnberg i dalje nepobediv! Fortuna imala tri boda u šaci, ali jedna greška je odnela dva...

Vreme čitanja: 2min | pon. 22.02.16. | 22:08

Ekipa za koju nastupa Nikola Đurđić ipak dodatno učvrstila svoju poziciju iznad zone ispadanja

Fudbaleri Fortune iz Dizeldorfa uspeli su da prekinu seriju poraza u okršajima sa Nirnbergom, pošto su u poslednjem meču 22. kola odigrali nerešeno i došli do vrlo važnog boda – 1:1.

Ekipu za koju nastupa srpski internacionalac Nikola Đurđić delilo je svega osam minuta od prvog trijumfa nad Nirnbergom posle više od godinu i po dana, ali je gost na ulasku u poslednjih deset minuta meča preko Niklasa Fulkruga stigao do izjednačenja. Napadač gostiju iskoristio je lošu postavku protivničke odbrane prilikom kornera s leve strane i gotovo nesmetano raspalio je loptu glavom i zatresao mrežu.

Pre toga Fortunu je u vođstvo doveo Demirbaj u 33. minutu, preciznim pogotkom sa bele tačke.

Ovim remijem Nirnberg je prekinuo fantastičnu seriju od šest vezanih pobeda u gostima, ali je zato nastavio niz nepobedivost, pošto je bar sa jednim bodom kući otišao i u sedmom uzastopnom meču.