"Radost Ešlija Vilijamsa i Labudova"

Nije mogao u boljem trenutku: Vilijams posle 66 utakmica pogodio za trijumf Svonsija! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 18.01.16. | 22:50

Labudovi savladali Votford sa 1:0 i pobegli iz opasne zone

Radost Ešlija Vilijamsa i Labudova

Svonsi je uspeo da zabeleži minimalan trijumf nad Votfordom od 1:0 kojim je konačno pobegao iz opasne zone.

Pogodak jedan, ali vredan, delo je kapitena Ešlija Vilijamsa, koji je zatresao mrežu rivala posle čak 66 utakmica bez gola, i mora se priznati da mu tajming nije mogao biti bolji.

Igrao se 27. minut, Korejac Ki je centrirao loptu sa desne strane, a pravo niodkuda pojavio se stameni štoper i glavom u svom prepoznatljivom stilu zakucao loptu iza leđa golmana Gomeša. Bio je to detalj koji je odlučio meč na Liberti stadionu, a koji nam nije večeras doneo lep fudbal.

Jasno je da će novi trener Svonsija Franačesko Gvidolin, koji je pratio ovaj meč sa tribina, imati dosta posla u narednim danima kako bi Labudovima obezbedio premijerligaški fudbal i sledeće sezone, ali je večeras mogao da vidi da ima potencijala u ovom timu. Barem im srčanosti ne fali što su pokazali u odsudnim momentima.

Svonsi je dominirao na početku meča i napadao preko rasploženog Ajua, dok se Votford uglavnom branio. Tek nakon primljenog gola gosti su zaigrali otvoreno. U nastavku uspeli su puleni španskog stručnjaka Kikea Sančeza Floresa da stvore prilike za gol, prvo je defanzivac Migel Britos u 52. minutu šutirao preko gola glavom, a zatim i Hurado u 66. pokušao neprecizno pored gola. Dobro je šutirao Španac i u 88. minutu sa ivice šesnaesterca, ali je za malo promašio.

Obe ekipe su imale šanse i u samom finišu, prvo je Batefembi Gomis pogodio stativu u prvom minuitu nadoknade, a zatim i Troj Dini na drugoj strani propustio kolosalnu šansu u trećem minutu nadoknade i omogućio Svonsiju trijumf kojim je preskočio Njukasl na tabeli i gurnuo ga na poziciju koja vodi u Čempionšip.

Votford je, pak, zabeležio već četvrti uzastopni poraz, kojim je poprilično pokvario dobar utisak koji je ostavio na početku sezone, prve posle mnogo godina u Premijer ligi.