"Srećan: Stiv Sidvel"

Nije mogao u boljem trenutku: Sidvelov prvenac za Brajton sačuvao šanse za direktnu promociju

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.04.16. | 22:45

Tim sa engleskog primorja slavio u Notingemu protiv posrnulog Foresta sa 2:1

Srećan: Stiv Sidvel

Da je želeo Stiv Sidvel možda ne bi ni sam izabrao bolji trenutak da postigne prvenac u dresu Brajtona. Nekadašnji riđokosi vezista Čelsija i Fulama doneo je večeras značajan trijumf ekipi Krisa Hjutona koja je posle pobede od 2:1 nad Notingem Forestom upisala važne bodove u borbi za jedno od dva mesta koja donose direktnu promociju u Premijer ligu.

Do prvog minuta nadoknade trajala je neizvesnost, remi je već bio izvestan, a onda je u šesnaestercu Šumara na pas Knokarta loptu zahvatio doskorašnji vezista Stouka i rutinskim udacem matirao golmana De Vrisa za 21. trijumf Brajtona u sezoni. Gostujući tim je bio bolji i u prvom poluvremenu, a vodio je od 27. minuta kada je defanzivac Luis Dank pogodio posle prekida glavom za 1:0.

Ipak, nastavak je doneo nešto bolju igru Foresta, koji je izjednačio preko Dekstera Belkstoka u 50, a Henri Lensburi propustio je veliku šansu da donese prednost Šumarima u 71. minutu. Notingem je imao dobru priliku i u nadoknadi vremena da izjednači po drugi put, ali je Kris Koen iz dobre prilike šutirao preko gola.

Šumari su ovim porazom ostali duboko u donjem delu tabele sa 46 bodova, što je devet više od pozicije koja vodi u niži rang, dok je Brajton sa nova tri poena prišao na bod zaostatka za drugoplasiranim Midlzbrom i na dva manje od lidera Barnlija.