"Vajdenfeler"

Ni Vajdenfeler sa sto ruku nije mogao da zaustavi Borusijinu muku (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 01.11.14. | 21:25

Fantastične odbrane golmana ekipe iz Dortmunda pale u drugi plan posle preokreta na Alijanc areni

VajdenfelerBorusija je 18 minuta pre kraja imala sve, vodila 1:0 protiv najvećeg rivala, bila na pragu da krene iz ponora, ali je najviše zbog grešaka Nevena Subotića pretrpela peti vezani poraz u Bundesligi i omogućila Bajernu da zadrži stoprocentni učinak na Alijanc areni.

Usled preokreta Bavaraca u drugi plan su pale odbrane Romana Vajdenfelera, od kojih su neke bile zaista impresivne. Golman Borusije je branio možda i jedan od najboljih mečeva u karijeri, „skidao“ zicere Mileru, Robenu, Levandovskom i verovatno bi izrastao u junaka meča da Subotić pred kraj „duplom greškom“ nije sve zabrljao.

Bez obzira na sve, vredi podsetiti se kako je u Minhenu branio Roman Vajdenfeler, čovek koji je, računajući i današnju, na devet utakmica Bundeslige matiran čak 15 minuta. Nesvojstveno...