""
""

NEVIĐENA DRAMA U PORTUGALU: Nesuđeni "Zvezdaš" Kelvin biće Bog Porta! Srušio Benfiku u 91. minutu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.05.13. | 23:31

Zmajevi slavili sa 2:1 i kolo pre kraja preuzeli lidersku poziciju

O ovome će pričati danima, ovo će se pamtiti godinama! Završnica portugalskog šampionata za infarkt! Golom nesuđenog pojačanja Crvene zvezde, Brazilca Kelvina u prvom minutu nadonade, Porto je savladao Benfiku rezultatom 2:1, kolo pre kraja prvenstvene trke preuzeo vosđtvo na tabeli i došao na korak od toliko željene titule šampiona!

Povela je Benfika u 19. minutu golom Lime, poravnao je Pereira autogolom šest minuta kasnije, a mladi Brazilac doneo neviđeno slavlje na Dragau u prvom minutu sudijske nadoknade.

Situacija u Primeiri kao preslikana na našu Superligu. Lider imao dva boda viška pred meč odluke (razlika je samo u tome što će se 18. maja u Srbiji igrati 28, a ne 29. kolo), a onda je došao dan D.

Sve je po vodeći tim na tabeli krenulo kako treba, čak se može reći idealno, ali na kraju su se radovali fudbaleri Porta, i to kao da su šampioni, iako ih u poslednjem kolu očekuje vrlo teško gostovanje Pasoš Fereiri, trećeplasiranom timu na tabeli.

Ipak, koliko u Lisabonu veruju da bi Zmajevi mogli da kiksnu u poslednjem kolu najbolje govori slika nakon gola Kelvina, kada je Žorž Žezus, trener Benfike, pao na kolena kao da ga je nešto pokosilo.

S druge strane, Benfika ima zicer, igra u 30. kolu protiv potpunog autsajdera Moreirenšea, ali sve je će biti u rukama Porta.