"NIKOLA JEVTOVIĆ"

Neverovatna partija Jevtovića, Metalac jedva prelomio Bugare

Vreme čitanja: 1min | pet. 13.02.15. | 19:49

Valjevci napravili ključnu razliku tek u četvrtoj četvrtini

NIKOLA JEVTOVIĆMetalac je savladao ekipu Levskog u Sofiji rezultatom 77:66. Tim iz Valjeva je tako došao do 11. pobede ove sezone, pa trenutno ima učinak od 11 pobeda i 11 poraza što je dovoljno za sjajnu, sedmu poziciju na tabeli.

Dugo se Metalac mučio sa nejakim Bugarima. Na poluvremenu je bilo svega četiri poena prednosti za goste iz Valjeva, da bi se u četvrtu četvrtinu ušli sa svega tri poena u suficitu. Ipak, tada su puleni Vladimira Đokića dodali gas i rešili ovu utakmicu.

Videnov i drugari su igrali motivisano, kao da nisu zakovani za poslednje mesto na tabeli odakle nemaju ni teoretske šanse da mrdnu. Ipak, imali su četiri dvocifrena igrača i pored činjenice da su postigli svega 66 poena.

U Metalcu je briljirao Nikola Jevtović, krilni centar Valjevaca, postigao je 24 poena uz gotovo savršen šut za dva poena, 11 od 12. Dobrim partijama, Jevtoviću su pomogli još Protić sa 16 poena i Todorović sa 14.

Levski – Metalac 66:77 (19:19, 14:18, 20:19, 13:21)