""
""

Nestvarna sudbina korejskog štopera u Moskvi: Dva autogola za 100 sekundi (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 07.10.17. | 18:29

Štoper kineskog Hebeja Kim Jo Jong odlučio pitanje pobednika na VEB Areni

Rusija je spremna za Mundijal, Zbornaja deluje više nego raspucano. Selekcija Stanislava Čerčesova savladala je Južnu Koreju sa 4:2 u prijateljskoj utakmici na VEB Areni, mada se mora napomenuti da je do 87. minuta vodila sa ubedljivih 4:0.

Ipak, uloga apsolutnog tragičara gostujuće selekcije pripada štoperu kineskog Hebeja Kimu Jo Jongu koji je u rasponu od sveta 100 sekundi postigao dva autogola i praktično sam odlučio pitanje pobednika.

Rusi su na vreme poveli golom Fjordora Smolova u poslednjim trenucima prvog poluvrmena, a onda Jong na samom početku drugog poluvremena učinio prednost domaćina nedostižnom. Strelac četvrtog gola za Ruse bio je Aleksaej Mirančuk.

Rusijha za tri dana igra protiv Irana, dok bi 10. novembra protivnik trebalo da joj bude Argentina.