"Selta van forme"

Nervozni glumac Oreljana skupo koštao Seltu, fijesta na Kanarskim ostrvima zbog gola u 90. minutu

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.01.16. | 20:10

Las Palmas slavio sa 2:1 i pobegao iz zone ispadanja

Selta van formeJedna pobeda u šest kola. I pet poraza. Selta polako gubi dah u trci za izlazak u Evropu. Na gostovanju kod Las Palmasa imala je vođstvo, ali temperamentni Fabijan Oreljana nije uspeo da iskontroliše emocije, pa je domaći tim sa igračem više uspeo da u 90. minutu stigne do preokreta i prve pobede u poslednjih pet kola - 2:1 za beg iz zone ispadanja.

A počelo je kao u noćnoj mori. Već u petom minutu Karles Planas je poslao dubinsku loptu, a Teo Bongonda bio brži od dvojice čuvara i loptu zakucao iza leđa Havija Varasa. Međutim, u 33. minutu Anhel Montoro šutira, a lopta pogađa u ruku Gustava Kabrala i sudija Hoze Sančez svira penal sa kojeg je Džonatan Vijera poravnao rezultat. I možda još bitniji detalj u toj istoj sekvenci - žuti karton za Fabijana Oreljanu zbog žestokih protesta na sudijsku odluku.

Bitniji, jer je taj žuti karton dobio parnjaka u 74. minutu kada je Oreljana pokušao da se iskoristi lukavstvom i glumom iznudi penal. Arbitar Sančez je prozreo njegovu nameru i pokazao mu put u svlačionicu, a kada su domaći shvatili da imaju šansu da prekinu post izvršili su pritisak na poslednju liniju rivala i taj trud naplatili u 90. minutu.

Roke Mesa je poslao dobru loptu preko Seltine odbrane, a Džoni Kastro previše meko ušao u duel sa Vilijanom Žozeom. Brazilac nije imao milosti - egzekucija za 2:1 i proboj Las Palmasa na 16. mesto na tabeli Primere. Selta je ostala sedma.