"Nikola Jokić"

Nema nade protiv Brade: Jokić - 16 poena, 22 minuta, četiri penala! Brutalno zakucavanje Nenea preko Plamlija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.03.17. | 08:33

Denver izgubio od Hjustona

Nikola JokićSvako seriji dođe kraj. Tako i ovoj pobedničkoj Denvera. Posle četiri vezana trijumfa (nad Bostonom, Sakramentom, Klipersima i Lejkersima), Nagetsi su našili na kvalitetnijeg od sebe i pretrpeli poraz od Hjustona koji može da im ugrozi plasman u plej-of.

Gosti iz Teksasa slavili su u „Pepsi centru“ 109:105, najviše zahvaljujujući čudesnom Džejmsu Hardenu. Popularni Bradonja ubacio je 40 poena (šut iz igre 11 od 23), zabeležio po deset skokova i asistencija, što mu je bio čak 19. tripl-dabl u sezoni. Četvrti uzastopni. Kad se on razigra, tu pomoći nema.

Makar na suprotnoj strani stajao Nikola Jokić. Naš as nije bio toliko efikasan kao na nekoliko prethodnih mečeva, ali je opet bio dovoljno dobar. Štaviše, odličan, ako se ima u vidu podatak da je na parketu proveo samo 22 minuta. Za to vreme ubacio je 16 poena (sedam od 14 iz igre), uz četiri asistencije i pet uhvaćenih lopti.

Jedino što je bilo loše u njegovoj igri su - faulovi. Napravio ih je tri do kraja prvog poluvremena, četvrti početkom drugog - od toga su čak tri bila u napadu - pa je imao skraćenu minutažu. Opet, ono što je igrao poklopilo se sa standardima momka iz Sombora, čak je u završnici pokušavao da spreči poraz svog tima, ali nije uspeo, jer je Vil Barton - koji je pre dve večeri ubacio 35 poena Lejkersima - promašio dva važna šuta u poslednjem minutu.

Osim Hardena, u pobedničkom timu timu istakao se Klint Kapela sa 16 poena, dok je dva manje upisao Nene Ilario, s tim što je Brazilac imao i nekoliko atraktivnih poteza. Na primer, brutalno je „na poster stavio“ Mejsona Plamlija...

Denver je i dalje osmi na tabeli Zapadne konferencije, sa dve pobede više od Portlanda, a već za dva dana na programu je još jedan duel Hjustona i Negetsa, ovoga puta u „Tojota centru“