""
""

Nek se spremi Liga šampiona, ponovo stiže strašni Kavani! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 05.05.13. | 22:39

Fenomenalni Urugvajac postigao het-trik u pobedi protiv Intera i obezbedio svom timu plasman u elitno evropsko takmičenje – 3:1

Napoli je osigurao kvalifikacije, a nadomak je i direktnog plasmana u Ligu šampiona. Izabranici Valtera Macarija ubedljivo su savladali Inter u derbiju 35. kola Serije A i odmakli četvrtoplasiranoj Fjorentini na nedostižnih 12 bodova razlike – 3:1 (2:1).

Junak trijumfa Napolitanaca bio je fenomenalni Edison Kavani, koji je u tri navrata tresao mrežu nemoćnog Samira Handanovića, dva puta nakon asistencija raspoloženog Gorana Pandeva.

Inter je u igri za nešto bolji rezultat bio samo deset minuta nakon pogotka Alvareza iz penala u 23. minutu, ali je potom Kavani, takođe sa bele tačke, ponovo doveo svoj tim u vođstvo.

Neverovatni Urugvajac, koji je sa 26 postignutih golova ubedljivo prvi strelac Serije A, pitanje pobednika je rešio u 78. minutu nakon još jedne sjajne reakcije u šesnaestercu.

Napoli će direktan plasman u Ligu šampiona moći da overi već u sredu, kada gostuje posrnuloj Bolonji.