""
""

Nebo se otvorilo u Tbilisiju: Gruzini Škotima pokvarili račun! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 04.09.15. | 19:48

Golom Kaziašvilija selekcija Gruzije zabeležila prvi trijumf u kvalifikacijama – 1:0

Suviše je to solidan, i nezgodan tim da ima samo jednu pobedu u kvalifikacijama. Znali su u prethodnim ciklusima Gruzini da zaprže čorbu favoritima, u Tbilisiju je ne tako davno stradala i selekcija Hrvatske.

U ovim kvalifikacijama nisu mogli mnogo, bili su samo puki sparing partneri Nemačkoj i Poljskoj, ali su večeras pokazali da ne pripadaju društvu liliputanaca. U glavnom gradu Gruzije stradala je Škotska – 1:0.

Neće tri boda mnogo pomoći Gruzinima, ali je domaćin opasno zapržio čorbu Ostrvljanima u borbi za treće mesto sa Republikom Irskom.

Imali su veliki motiv domaći igrači, delovali nekako brže i agresivnije od Škota. „Ubadali“ su goste, tamo gde su najtanji – u centrali deo odbrane. Do sasvim zasluženog vođstva Gruzija je došla u 38.minutu nakon preciznog udarca Kazišavilija.

Gruzini su u drugom poluvremenu odlučili da čuvaju prednost. Pokušavali su iz kontre, dok su Škoti u ofanzivni bili jalovi. Imali su slobodnjak Melonija minut pre kraja, ali ni taj pokušaj nije doneo rezultat.