"Bruklin"
"Bruklin"

NBA: Lopez junak Netsa, Lejkerski lako, poraz šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.02.13. | 08:49

Iako je postigao 30 poena, Lebron Džejms nije uspeo da spreči poraz Majamija u Indijanapolisu...

BruklinBruk Lopez je sa 20 poena, devet skokova i dve asistencije u prve tri četvrtine doneo Bruklin Netsima pobedu nad Čikago Bulsima rezultatom 93:89. Ključna je bila i poslednja deonica, kada se lomio rezultat, a koju su gosti izgubili najviše zato što su bili lišeni pomoći iskusnih Karlosa Buzera i Joakima Noe zbog povreda. To je na najbolji način iskoristio Endi Bleč, koji je postigao 11 poena. S druge strane, Gibson je meč završio sa 16 poena, devet skokova i dve asistencije.
“Velika pobeda, pogotovo kada većini startera nije išlo. Dobro je što su ovi momci ušli i stali uz nas. Da nije bilo njih, ne bismo dobili ovaj meč”, rekao je Deron Vilijams.

LA Lejkeri su više nego lako savladali Minesotu sa 111:100, a problem su imali samo sa trećom četvrtinom. Po Gasol je imao učinak od 22 poena, 12 skokova i dve asistencije, dok je u poraženom timu najefikasniji bio Šved sa 18 poena, četiri skoka i šest asistencija.

Aktuelni šampion Majami doživeo je poraz u Indijanapolisu od Indijane – 89:102. Domaćin je nastavio sa impresivnim učinkom kod kuće (18-3), a sve zahvaljujući Vestu koji je ubacio 30 poena, imao sedam skokova i pet asistencija. Kod gostiju  blistao je Lebron Džejms, ali njegovih 30 poena, sedam skokova i pet asistencija nije bilo dovoljno da se izbegne poraz.