""
""

Nani i Ronaldo isekli očajnu “B-Belgiju”, Kurtoa na strelištu sprečio debakl (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 29.03.16. | 22:54

Pobeda Portugalaca je morala biti i ubedljivija. Bratska akcija Lukaku i sjajni golman Čelsija spasili Crvene đavole katastrofe

Možda i zbog svega što se dešavalo u njihovoj zemlji, a ponajviše zbog serije povreda koja je desetkovala njihov tim, reprezentativci Belgije su večeras bili samo sparing partner odličnim Portugalcima u prijateljskom meču u Leiriji. Poertugalija je obradovala svoje navijače pobedom od 2:1 koja je mogla biti i ubedljivija da na golu gostiju nije stajao Tibo Kurota.

Opet bez klasične “devetke” u napadu, portugalski selektor Fernando Santoš se iskupio za nedavnu blamažu protiv Bugarske. Sve je funkcionisalo sjajno u igri Portugalaca, a Kristijano Ronaldo i Nani su u napadačkom tandemu podsetili na slavna zajednička vremena iz Mančester Junajteda. Odbrana Crvenih đavola se povijala pod njihovim naletima, Kurtoa leteo od stative do stative i sprečio katastrofu Belgije.

Bez povređenih Fertongena, Azara, De Brujnea, Bentekea, Aldervirelda, Kompanija, Origja i Fereire Karaska, ovo je skoro pa bio B tim Belgije. Ali i šansa nekim rezervistima da overe mesto na spisku putnika za EURO u Francuskoj na kojem Belgija puca na najviši plasman. Mnogi su večeras prokockali šansu i otvorili oči selektoru Vilmotsu. Pogotovo defanzivci Denajer, Lomberts, Vermalen i Žile

Loša postavka Belgijanaca je omogućila Naniju prvi gol u 20. minutu posle čega je Kurtoa spasio još jedan zicer. Belgijanci su posle primljenog gola izdržali još 20 minuta, a primili još jedan. Ovoga puta je Ronaldo majstorski zakucao loptu u mrežu udarcem glavom na asistenciju Žoaa Marija koji je njemu i Naniju pravio društvo u napadu.

Sve što je Belgija u drugom poluvremenu uspela je da je smanji rezultat i izbori pristojan poraz. Gol je došao posle akcije braće Lukaku koji su prvi put zaigrali zajedno u reprezentaciji. Džordan je centrirao, a Romelu zavario loptu u protivničku mrežu. Do kraja je Kurtoa osujetio još neke ozbiljne pretnje Portugalaca.

Tibo KurtoaRomelu Lukakureprezentativni fudbalreprezentacija PortugalaFudbalska reprezentacija BelgijePortugalNaniKristijano RonaldoDžordan LukakuBelgija