"Radost Letećih magaraca"

Najslabiji napad Serije A dovoljno jak za katastrofalnu odbranu Parme: Zukanović evrogolom utišao Enio Tardini (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 11.02.15. | 20:04

Parma je kao i mnogo puta ove sezone sama sebi zabola „nož u leđa“ i na ovoj utakmici. Defanzivni vezista ekipe Roberta Donadonija, Danijele Galopa, sredinom prvog poluvremena za samo četiri minuta zaradio je dve javne opomene, pa je već u 30. minutu nakon prilično naivnog prekršaja nad Hetemajem morao van terena - 0:1

Radost Letećih magaraca

Najslabiji napad Serije A dovoljno je bio dobar da se još jednom nadmudri najlošija defanzivna linija italijanskog šampionata. Kjevo je postigao tek 16. pogodak u ovoj sezoni, ali je on bio dovoljan da se osvoje sva tri boda na Enio Tardiniju protiv očajne Parme i pobegne iz opasne zone – 0:1 (0:0).

Parma je kao i mnogo puta ove sezone sama sebi zabola „nož u leđa“ i na ovoj utakmici. Defanzivni vezista ekipe Roberta Donadonija, Danijele Galopa, sredinom prvog poluvremena za samo četiri minuta zaradio je dve javne opomene, pa je već u 30. minutu nakon prilično naivnog prekršaja nad Hetemajem morao van terena.

Domaćin je i pored toga možda mogao makar do jednog boda, ali mu je planove početkom drugog poluvremena pokvario levi bek gostiju Ervin Zukanović.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine fantastično je izveo slobodan udarac u 54. minutu i poslao neodbranjiv udarac u mrežu Antonija Mirantea.

Parma je nakon ovog meča ostala zakucana za dno tabele Serije A sa samo devet osvojenih bodova, ali i čak 47 primljenig pogodaka, dok je Kjevo sada na 17. poiciji sa 21. osvojenim bodom.