""

Najgluplji potez sezone! Štutgart izgubio derbi, pomračenje uma Langeraka (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 12.12.16. | 22:15

Ajntraht iz Braunšvajga sada ostao sam na vrhu Cvajte

Imamo pobednika u takmičenju za glupost sezone u nemačkom fudbalu! „Prestižno priznanje“ zaslužio je golman Štutgarta Mičel Langerak koji je potezom u samom finišu utakmice poklonio pobedu gostujućem Hanoveru u derbiju 16. kola nemačke Cvajte.

Hanover je na kraju slavi sa 2:1, a ovakvom ishodu veoma se raduju fudbaleri i navijači Ajntrahta iz Braunšvajga koji je sada ostao usamljen na liderskoj poziciji na tabeli.

Australijanac Langerak je u 87. minutu bio u duelu sa Kenanom Karamanom koji je pao, sudija nije ništa svirao, ali se golman Štutgarta okrenuo ka arbitru da pokaže kako nije bio faul.
Tu situaciju pametno je iskoristio Žoel Sarenen-Baze, poslao loptu na peterac, a Feliks Klaus rutinski pogodio.

Opravdano su defanzivci Štutgarta bili posle toga besni na svog golmana, a domaćin je utakmicu završio sa igračem manje. Crveni karton zbog igranja rukom u trećem minutu nadoknade zaradio je Timo Baumgartl.

Golom Klausa ekipa Hanovera je zaokružila preokreta na nezgodnom gostovanju. Štutgart je bio taj koji je prvi dao gol, preko Simona Terodea u 12. minutu i tada je sve delovalo kao iz bajke za domaće navijače. Ipak, buđenje je počelo u 26. minutu, kada je izjednačio Martin Harnik.

Ovo je Štutgartu bio prvi prvenstveni poraz od 15. oktobra i gostovanja Dinamu iz Drezdena, dok je Hanover upisao deveti meč zaredom bez neuspeha, a šesti trijumf u tom intervalu.