"Petersen"

Najbolji strelac Cvajte razbio Efenbergovu armiju i odveo Frajburg na vrh! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.11.15. | 15:25

Nils Petersen postigao het-trik

PetersenFrajburg je ponovo na stazi pobednika! Četiri gola u mreži Paderborna dovoljan su znak da će Frajbug ove sezone pretendovati na prvo mesto u Cvajti. Pogotovo kada u redovima imaju za sada najboljeg strelca šampionata, Nilsa Petersena, koji je na ovom meču postigao het-trik. Uz gol Vinčenca Grifa i počasni hitac Hareda Narija na semaforu je pisalo ubedljivih 4:1.

Nils je u dosadašnjem delu sezone postigao 11 pogodaka, a da veliku pomoć ima i u saigračima pokazao je Mike Franc koji je bio asistent kod prva dva pogotka u meču sa nejakim Paderbornom na čijoj klupi sedi Štefan Efenberg. Petersen je pogađao u 3, 21 i 52. minutu, a upisao se i Italijan Vinčenco Grifo u 40. minutu. Na rezultat je u mnogome uticao crveni karton nervoznog Marvina Bakalorca u 39. minutu meča, ali je i pored činjenice da je ostao sa 10 igrača u polju Efenbergov tim postigao počasni pogodak preko Kaleda Narija.

U meču Hjadenhajma i Grojter Firta sve do 93. minuta delovalo je da će dva tima dobiti po bod, ali je Firt u nadoknadi vremena uspeo da dođe do celog plena drugim pogotkom na meču Gorana Šukala (1:2). Duel Kajzerslauterna i Frankfurta završen je rezultatom 1:1, s tim što je domaći sastav meč završio s igračem manje posle isključenja Markusa Karla.

Ovi rezultati vode Frajburg na vrh tabele s 29 osvojenih bodova, dok je Paderborn 15. sa samo dva boda više od Minhena 1860 koji je u zoni ispadanja. Golovi Šukala odbeli su Firt na petu poziciju Cvajte. Grojter sada ima 24 boda na kontu.