"Čerčesov"
"Čerčesov"

Na Zvezdi se niko neće naigrati: Amkar srušio i Dinamo! Zenit iz keca u dvojku (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 26.10.13. | 14:58

Ekipa Stanislava Čerčesova savladala goste iz prestonice sa 2:1 i probila se na peto mesto ruske Premijer lige – 2:1

ČerčesovMoskovski Dinamo je došao u Perm, video kako ekipa Stanislava Čerčesova igra na svojoj Zvezdi i otišao kući praznih šaka. Domaći Amkar savladao je ekipu Dana Petreskua na svom terenu sa 2:1 i sustigao je na petom mestu ruske Premijer lige.

Utakmica na stadionu Zvezda rešena je praktično već u prvom poluvremenu i to za samo osam minuta sredinom prvog dela igre, kada su mrežu Antona Šunina pogađali Konstantin Vasiljev i Dmitri Belorukov.

Uzuđenje u ovaj meč vratio je Kristijan Noboa pogotkom u 62. minutu, ali je domaćin ipak uspeo da privede meč kraju u svoju korist.

Zenit je upisao i sedmu vezanu pobedu u šampionatu i učvrstio se na prvom mestu. Tim iz Sankt Peterburga savladao je Ural u gostima i to posle velikog preokreta. Domaćin je vodio sa 1:0 posle prvih 45 minuta, da bi gosti u nastavku stigli do tri boda.

Oba gola postigao je Širokov, u 54. i 78. minutu.

Zenitu je posao značajno otežao i njihov napadač Hulk, koji je pri rezultatu 0:0, u 11. minutu, promašio penal.