"Aleksander Majer slavi gol"

Može biti samo jedan: Ajntraht iz Frankfurta savladao imenjake iz Braunšvajga (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.08.13. | 17:25

I osvojio prve bodove u sezoni

Aleksander Majer slavi golNije uvek bitno kako igraš, nekad se jednostavno kockice slože same od sebe. Tako je Ajnhtrahtu iz Frankfurta bilo na gostovanju u Braunšvajgu u trećem kolu Bundeslige u kojem su Orlovi savladali Imenjake sa 0:2 (0:1) i osvojili prve bodove u sezoni.

Ili je možda bolje reći da su im ih gostoljubivi domaćini poklonili. Mada je Braunšvajgu i sreća okrenula leđa.

Ali, domaći su odolevali nadmoćnijem rivalu sve do 52. minuta kada je Aleksandar Majer pokušao da sa ivice kaznenog prostora plasira loptu u suprotan ugao gola Danijela Davarija, ali je lopta zakačila Ermina Bičakčića i prevarila njegovog golmana. Jubilarni, 50. gol Majera u Bundesligi. Svaki je postigao baš za Ajntraht.

Samo 11 minuta kasnije pobeda je pečatirana. Jedan loš pas Omara Elabdeluija u odbrani Štefan Ajgner je presekao izleteo sam pred Davarija i rutinski gađao za 2:0.

Braunšvajg, dakle, ostaje na nuli, kao i Augsburg i Štutgart, koji će u poslednjem meču kola imati šansu da poprave bodovni bilans.