"Raul Himenez"

Moreirense se hrabro suprostavio šampionu, ali je ipak presudio kvalitet... (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 29.08.15. | 23:53

Kada je Ramon Kardozo u 84. minutu izjednačio na 2:2, izgledalo je da će gosti odneti bod kući. Ipak, nije bilo tako Žonas je dva minuta kasnije preuzeo stvari u svoje ruke i postavio konačnih 3:2 za Benfiku

Raul Himenez

Publika na Lužu je posle gotovo četiri godine u prvenstvu gledala "porazu u oči", ali se na kraju radovala trijumfu u trećem kolu Primeire. U Lisabonu je pao mali, ali više nego borbeni Moreirense, koji je dugo vodio, kasnije imao i bod džepu, ali je ipak ostao kratkih rukava - 3:2 (0:1).

Gosti su poveli golom Rafaela Martinsa u 29. minutu i vodili se do 15 minuta pre kraja meča, ali su onda iz gotovo dva napada ispustili sve. Prvo je rezervista Raul Himenez izjednačio na 1:1, dok je samo minut kasnije Andreas Samaris doneo potpuni preokret domaćinu.

Moreirense se nije predavao, a kada je Ramon Kardozo u 84. minutu izjednačio na 2:2, izgledalo je da će gosti odneti bod kući. Ipak, nije bilo tako Žonas je dva minuta kasnije preuzeo stvari u svoje ruke i postavio konačnih 3:2.

Benfika nakon reprezentativne pauze dočekuje Belenenseš, a Moreirense Uniao Madeiru.