Monako je gazda Azurne obale: Bakajoko glavom oborio Nicu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 06.02.16. | 16:10

Kneževi minimalno slavili u lokalnom derbiju

Bernardo Silva (levo) nadmudrio je Serija (Nica)

Uvodni meč 25. kola francuskog šampionata bio je ujedno i derbi Azurne obale u kojem je u popodnevnom terminu Monako dočekao Nicu.

Okršaj drugoplasiranog i trećeplasiranopg tima na tabeli Lige 1 pripao je domaćinu koji je slavio sa 1:0 pogotkom mladog Bakajoka u finišu meča. Igrao se 81. minut, Portugalac Žoao Mutinjo je izveo slobodan udarac sa leve strane, a u petercu gostiju najbolje se snašao 21-godišnji vezista i glavom matirao golmana Kardinalea za trijumf Kneževa.

Bio je to jedan od retkih dobrih poteza u borbenom derbiju rivala sa juga Francuske, a zanimljivo je da je Monako stigao do trijumfa sa igračem manje nakon što je u 48. minutu isključen njihov vezista Nabil Dirar. Kneževi su se ovim trijumfom odlepili Nici na šest bodova prednosti na drugoj poziciji, ali zato za šampionom Pari Sen Žermenom zaostaju čak 21 bod.

LIGA 1 - 25. KOLO

Monako – Nica 1:0 (0:0)