""
""

Modest kao Kleo u derbiju, Kelnu slađi bod protiv Volfzburga (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.01.16. | 17:30

Navijači Volfzburga i Kelna i dalje nemaju razloga za slavlje. Njihove ekipe odigrale su po dva kola u prolećnom delu Bundeslige, a još nemaju pobedu. Večeras su u Volfzburgu u međusobnom duelu remizirali 1:1 u 19. kolu, a taj rezultat ni jednima, ni drugima baš i ne odgovara u borbi za plasman u Evropu.

Nisu doduše, navijači na stadionu u Volfzburgu bili uskraćeni za neka uzbuđenja, ali to je i normalna stvar kada su u pitanju utakmice nemačkog šampionata. Trčanje, borba i šanse su bar uvek zagarantovane.

Volfzburg je možda, za nijansu bio bolji tim danas, barem kada su u pitanju terenska inicijativa i šutevi. Takva igra donela im je vođstvo u 67. minutu, kada je Julijan Draksler iskoristio dobro dodavanje Vieirinje.

Radost domaćih pristalica trajala je samo osam minuta, a onda je francuski napadač Entoni Modest izjednačio i to golom veoma sličnim onom koji je Brazilac Kleo svojevremeno dao za Partizan protiv Crvene zvezde u 137. Večitom derbiju.

Dobru partiju u dresu gostiju iz Kelna pružio je nekadašnji fudbaler beogradskih crveno-belih Filip Mladenović. U 58. minutu je sa prilične udaljenosti uputio sjajan udarac, ali je golman Dijego Benaljo pokazao kakve ima refleksa.

Mladenović je igra do 80. minuta, kada ga je zamenio Peter Streger. Miloš Jojić celu utakmicu odgledao je sa klupe za rezervne igrače Kelna.