""

Moćna Štuca puca iz svih oružja i sama je na vrhu Cvajte (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 06.02.17. | 22:04

Švabe lako oborile Fortunu iz Dizeldorfa (2:0) golovima Terodea i Grina

Štutgart je na idealan način otvorio prolećnu polusezonu u Cvajti na svom terenu, a već posle drugog kola samostalno je preuzeo čelnu poziciju među drugoligašima. Ekipa mladog trenera Hanesa Volfa za svega 20 minuta oborila je večeras na leđa Fortunu iz Dizeldorfa (2:0) i najavila da krupni koracima kreće ka ekspresnom povratku u Bundesligu.

Seriju golova otvorio je, a ko će drugi, najbolji strelac Štutgarta Simon Terode koji je na centaršut Insue glavom matirao golmana gostiju u 13. minutu. Da bodovi ostaju u Štutgartu bilo je jasno samo sedam minuta kasnije kada je do prvenca stigao i novajlija Julijan Grin koji je tokom zimske pauze stigao iz Bajerna za 500.000 evra.

Eto, već u drugom nastupu pokazao je da će biti značajno pojačanje za Švabe i važan faktor u borbi za brzi povratak u elitu. Ne preterujemo kada kažemo da je Štutgart mogao da napuni večeras goste iz Dizeldorfa, a promašajima je prednjačio Terode koji se zaustavio na brojci od 12 golova. Mogao je bar još dva da doda na taj konto, ali se nije snašao u dobrim prilikama.

Bez obzira na sve, Štutgart je upisao novu pobedu koja mu je, posle kikseva Braunšvajga i Hanovera, omogućila da se sam šepuri na čelu tabele sa 38 bodova (tri više od pratilaca). Fortuna je ostala u sredini tabele na sigurnom 10. mestu.