"Crveni karton za Đikua"

Mitrovićev sindrom zahvatio Bastiju – bomba Eserika za prvi poraz osakaćenih Korzikanaca (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.08.15. | 16:02

Sent Etjen sa dva igrača više teškom mukom stigao do pobede od 2:1

Crveni karton za ĐikuaKorzikanska bajka potrajala je do četvrtog kola Lige 1. Bastija je na gostovanju kod Sent Etjena sama sebi pucala u kolena, kraj meča doterala sa devetoricom na terenu i morala da se pomiri sa prvim porazom u ovoj prvenstvenoj sezoni – 1:2.

Od prvog minuta krenulo je kao u košmaru. Posle nepuna četiri minuta igre 21-godišnji Aleksander Điku je, nešto nalik Aleksandru Mitroviću u subotnjem porazu Njukasla od Arsenala, neoprezno pružio nogu i nagazio jednog igrača Zelenih. Sudija Antoni Gotije nije se dvoumio – poslao je Đikua u svlačionicu.

Sa igračem više Sent Etjenu nije trebalo mnogo vremena da materijalizuje prednost. U 20. minutu Loik Perin se najbolje snašao uz gužvi u kaznenom prostoru Bastije i smestio loptu iza leđa Jespera Hansena za 1:0. Ali borba je tek počinjala, pošto se tvrdoglavi ostrvljani nisu tek tako predali. Štaviše do kraja poluvremena su posle komične reakcije odbrane domaćih uspeli da izjednače. Strelac je bio Gael Danik.

Ali sav trud Bastije pao je u vodu kada je u 62. minutu Valentin Eserik raspalio po lopti sa nekih 20 metara od protivničkog gola. Da je Hansen uspeo da stigne tu loptu verovatno bi mu otkinula šaku koliko je brzo išla. Sent Etjen je ponovo poveo.

A da će ovaj put uspeti da sačuva prednost postalo je jasno u 73. minutu kada je i 19-godišnji Fransoa Kamano imao pomračenje uma. Drugi crveni karton za goste jednostavno je bio prevelik hendikep. Sent Etjen je prvi put u sezoni vezao dve pobede, Bastija još čeka prvenac na gostovanjima.