""

Miriše na Evropu u Sent Etjenu: Tabanu magičnom levicom očerupao Kanarince! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 12.04.15. | 15:55

Sjajnim golom mladog levog beka Zeleni savladali Nant – 1:0

Ovo proleće definitivno na evropska takmičenja miriše. Posebno u Sent Etjenu. Slavi francuski klub ponovo je na dobrom putu da postane deo Starog kontinenta. Zeleni su u 32.kolu Liga 1 kao domaćini savladali Nant sa 1:0 i učvrstili se na petom mestu francuskog prvenstva.

Ponovo je Sent Etjen demonstirao da na svom bunjištu ima neprobojnu odbranu. Golman Rufije nije vadio loptu iz mreže protiv Lorijena i Lila, a oreol nesavladivosti zadržao je i u sudaru sa Kanarincima. Imao je Nant povremenu inicijativu, više udaraca ka golu i više zrelih šansi, ali... U Sent Etjenu je presudila magija, a nju je ovog popodneva posedovao levonogi bek domaće ekipe Tabanu. Namestio je loptu u 18.minutu na nekih 20 minuta od gola Nanta, a zatim poslao otrovnu kiflu koja se preko živog zida zarila ui mreži.

Ispostavilo se da je to bio kljulčni momenat utakmice. Navijači domaćeg kluba kao u magnovenju su slavili pogodak Tabanua, svesni da bi naredne godine trebalo da gledaju međunarodne mečeve

LIGA 1 - 32. kolo:

Kaen - Monako 0:3 (0:1)