Minut za čelo tabele: Terminator Klos odveo Arminiju na vrh Cvajte (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.12.19. | 15:29

Štutgart neočekivano izgubio bodove

Rokada na čelu tabele u drugoj ligi Nemačke. Arminija Bilefeld je iskoristila kikseve Hamburgera i Štutgarta u 15. kolu Cvajte i osamila se na vrhu tabele, pošto je 194 centimetara visoki Fabijan Klos nastavio da teroriše protivničke odbrane i sa dva gola u razmaku od samo minuta presudio Darmštatu Ognjena Ožegovića – 2:1.

Ožegović je inače meč presedeo na klupi, a Klos je izrastao u prvu zvezdu meča pošto je šmekerskim pogotkom u 48. minutu nagovestio da se bodovi sele za Bilefeld da bi potom, čim je Darmštat krenuo sa centra, zakucao i volej u protivničku mrežu za prednost od dva gola koju su domaći uspeli samo na kratko da ublaže da bi potom u poslednjim trenucima meča poklekli i treći put.

Klos je sa ova dva pogotka ukupan golgeterski bilans podigao do kote 12 i preuzeo i prvo mesto na listi najefikasnijih igrača Cvajte.

Ta dva Klosova gola bila su dovoljna Arminiji da odmakne Hamburgu, a pride je ljubitelje fudbala u Bilefeldu obradovao i neuspeh Štutgarta, koji je pao na gostovanju kod Sandhauzena. Ono što je Klos radio u Darmštatu, u Sandhauzenu je radio Aziz Buaduz. Marokanac je već u prvom minutu iskoristio smušenost u odbrani Švaba za inicijalno vođstvo domaćih, da bi u 24, još jednom posle kornera sa desne strane, i drugi put pogodio mrežu Štutgarta i tu više nije bilo spasa gostima, na stranu utešni gol sa bele tačke u samom finišu utakmice.

Na kraju, Hajdenhajm je golom Tima Klajndinsta izborio minimalac protiv Grojter Firta i ušunjao se u grupu vodećih timova.