""
""

Menhengladbah se ne šali, prvi poraz Hofenhajma (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 02.11.14. | 17:16

Sjajni Patrik Herman postigao dva gola u pobedi nad Hofenhajmom i Borusija sada diše za vrat Bajernu

Borusija Menhengladbah igrao kao u danima najveće slave! Patrik Herman je sa dva gola srušio Hofenhajm, doneo pobedu od 3:1 u 10. kolu Bundeslige i naneo gostima prvi poraz u sezoni.

Ekipa iz Menhengladbaha sada deli drugo mesto sa Volfsburgom i diše za vrat vodećem Bajernu koji ima samo četiri boda više .

Dobro je počelo za Borusiju, pošto je već u 13. minutu Andre Han zatresao mrežu gostiju iz Hofenhajma.

Samo tri minuta trajala je radosta navijača Hofenhajma, jer je Patrik Herman preciznim udarcem, posle Hanove asistencije, doneo prednost Borusiji. Isti igrač zapečatio je sudbinu Hofenhajma u 53. minutu i potvrdio veliki potencijal.

Herman je, računajući i današanje, postigao tri gola u Bundesligi, uz još dva pogotka u Ligi Evrope.

Nekadašnji prvak Nemačke i vicešampion Evrope, ostao je uz minhenski Bajern jedini neporaženi tim u Bundesligi ove sezone i vrlo je moguće i glavni konkurent u borbi za trofej.