"JOKIĆ"

Mega Vizura osvojila Novo Mesto, Vojvoda brojao do 36!

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.11.14. | 19:06

Jokić i Miljenović ponovo briljirali u pobedi srpskog tima

JOKIĆPosle dva vezana poraza, Mega Vizura je ponovo na pobedničkom koloseku. Tim Dejana Milojevića je ostvario veliku pobedu na gostujućem terenu u Novom Mestu - 72:80 (20:23, 23:22, 16:15, 13:20). Krka nije uspela da zaustavi Jokića i Miljenovića koji su još jednom pokazali zašto se nalaze na samom vrhu liste kandidata za MVP priznanje.

Ono što nije svojstveno mladim ekipama, uspelo je u subotu veče Mega Vizuri. Još jedna Jokićeva vanserijska partija (22 poena, 13 skokova, četiri asistencije), držala je Megu u egalu do četvrte četvrtine, kada je Kešelj pokazao zašto je letos doveden u ekipu. Sa sedam poena i nekoliko kvalitetnih odbrana u ključnim trenucima, pomogao je svom timu da prelomi rezultat i dođe do važne pobede. Odličan je bio i Miljenović koji je pružio svoju prepoznatljivu „ol araund” partiju - 16 poena, pet asistencija, tri skoka i tri ukradene lopte.

U drugoj utakmici večeri, Solnok je došao do pete pobede u sezoni, tako što je bio bolji u neizvesnoj završnici od posrnulog Zadra. Hrvatska ekipa je u jednom trenutku u četvrtoj četvrtini imala i šest razlike, ali vanserijska partija Davida Vojvode, bila je dovoljna da Zadar ode kući praznih ruku. Bek mađarske ekipe, postigao je 36 poena u tri asistencije i šut iz igre 14-18 (7 od 9 za tri poena). Zadrani su i tako imali nekoliko prilika da pobede ali su šutevi, uglavnom Sirka, svi završili van koša domaće ekipe.