"Gulan i Šćepović"

Marko Šćepović pogodio po treći put ove sezone, Jankovićev Mehelen poražen od Šarlroe (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.09.15. | 21:59

Ovo je bio treći gol srpskog internacionalca u sezoni

Gulan i ŠćepovićBelgijski šampionat postao je veoma interesantan za praćenje svima u Srbiji zbog mnoštva naših internacionalaca koji tamo nastupaju. U remiju Muskrona i Ostendea igrala su četvorica Srba, a jedan od njih, Marko Šćepović, postigao je pogodak. Ipak, na kraju je bilo 2:2.

Noe Dusene doveo je domaće u vođstvo već u petom minutu igre. Bio je to dobar zamajac za ekipu Čedomira Janevskog, ali je isti fudbaler pred kraj prvog poluvremena postigao autogol i poništio sve dobro što je učinio. Ipak, na početku prvog poluvremena, Marko Šćepović je doveo Muskron u prednost, ali je i ona kratko trajala jer je u 68. minutu Sirijak Goi doneo konačnih 2:2.

Pored Šćepovića, za Muskron su igrali i Nikola Gulan, Filip Marković i Nikola Aksentijević.

Na meču Mehelena, koji sa klupe predvodi Aleksandar Janković, i Šarlroe viđen je jedan pogodak. On je delo Žeremija Parbea u 67. minutu. Zebre su imale veći posed lopte, uputile su pet šuteva u okvir gola u odnosu na samo jedan Mehelena i zasluženo su slavile. Za Mehelen su od prvog minuta igrali srpski internacionalci Miloš Kosanović i Dalibor Veselinović.

Posle ovog kola Ostende ostaje na prvom mestu na tabeli sa 20 svojenih bodova, Muskron je 12. sa devet osvojenih bodova, dok je Mehelen 14. sa jednim osvojenim bodom manje.

Standard iz Liježa je posle četiri uzastopna poraza izvukao jedan remi (2:2). Protivnik mu je bio Leven, a klub iz Liježa je sa dva gola u drugom poluvremenu uspeo do izjednačenja. Dovoljno je samo reći da je Johan Kroize doveo goste u vođstvo u prvom minutu, tako da je Standard dobro prošao.