""

Malerozni Lids: Ruka, penal u finišu i izvuče se Aston Vila (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 29.12.16. | 23:19

Nekadašnji premijerligaši se remijem oprostili od 2016. godine

Provukla se Aston Vila! Ostao je nekadašnji šampion Evrope neporažen na Vila Parku protiv velikog rivala iz premijerligaških dana, Lids Junajteda (1:1) u jednom od derbija 24. kola engleskog Čempionšipa.

Nekada su ova dva tima vodila velike bitke za izlazak u Evropu, a sada moraju da se „tuku“ u drugom rangu takmičenja. Imao je večeras Lids rezultat do same završnice, odnosno do četiri minuta pre kraja.

A onda je Lijam Kuper igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija se uopšte nije dvoumio da li da pokaže na belu tačku.

Siguran izvođač penala bio je reprezentativac Obale Slonovače, napadač Žonatan Kođija. Ovo mu je bio osmi pogodak u sezoni.

U prvom poluvremenu navijači na Vila Parku ostali su uskraćeni za golove. To se promenilo u 54. minutu kada je Pontus Janson posle jednog kornera skočio nebu pod oblake i, uz malu pomoć domaće odbrane, glavom poslao loptu u mrežu.

Inače, ovo je ekipi Aston Vila bila 12. uzastopna utakmica bez poraza na domaćem terenu. Sa druge strane, fudbaleri Lidsa nisu uspeli da zabeleže treću uzastopnu pobedu u Čempionšipu.

Večerašnji meč je za obe ekipe predstavljao i kraj kalendarske godine, pošto takmičenje nastavljaju 2. januara. Lids će tada dočekati Roteram, dok Aston Vila gostuje Kardif Sitiju.