"Iskusni Makarone dok je igrao za Palermo"

Makarone zamalo od Atalante napravio lazanje, Denis izvukao bod u 94. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.04.15. | 14:17

Napadač koji je u karijeri nastupao za ekipe poput Milana i Midlzbroa bio je koban po Atalantu

Iskusni Makarone dok je igrao za PalermoDerbi začelja Kalča je opravda taj epitet, bodovi su podeljeni, ali je viđeno četiri gola. Do života važnih bodova došli su i jedni i drugi, a oni će im sigurno mnogo značiti u borbi za goli život. Empoli je dva puta vodio, klub iz Bergama dva puta stizao. Na kraju 2:2.

Empoli koji za pobedu ne zna više od mesec dana,a sada im je pobeda izmakla u poslednjem mometu. Vodili su skoro čitav meč, međutim najbolji strelac Atalante Gustavo Denis u 94. minutu je done osvom timu veliki bod, a u isto vreme oduzeo Empoliju dva.

Rikardo Saponara doveo je goste u prednost i nagovestio da bi ovo nedeljno popodne moglo da bude srećno po njih, međutim Alehandro Gomez se nije usaglasio sa tim i izjendačio je rezultat pre nego što se otišlo na odmor. Drugo poluvreme je bilo mnogo sadržajnije  šansama. Sve do 94. minuta delovalo je da je u igrača odluke izrastao iskusni Masimo Makarone koji je u 60. minutu predivnu akciju po levoj strani i centaršut  realizovao na pravi fudbalski način - iz prve! Lopta je otišla u ugao golmana Marka Sportijela.

Več nekoliko minuta kasnije mogao je i da potpuno zapečati sudbinu Atalante, ali je posle njegovog udarca lopta pogodila vrh stative, i to sa unutrašnje strane, ali se nekako izmigoljila i završila izvan mreže.

Imala je i Atalanta svoje šanse. Gustavo Denis i Rolando Bjanki imali su izgledne prilike da nivelišu rezultat, ali su akrobatskim pokušajima to i propustili. Međutim, u 94. minutu sudija je posle jednog udarca iz daljine dosudio korner, a i golman Sprtijelo je krenuo u protivnički šesnaesterac. Taj rizik i brojčani višak im je očigledno doneo prednost, pa je argentinski napadač Denis odlično reagovao i glavom poslao loptu u mrežu u suprotan ugao.

Na kraju, Empoli nije uspeo da se odlepi na dnu tabele, sada imaju 32 osvojena boda i van su zone opasnosti, mada im i dalje sledi borba za opstanak. Isto važi i za Atalantu, koja sada ima 31 bod i su 17. mestu tabele Serije A, odmah iza današnjeg protivnika.