""
""

Ludo drugo poluvreme u Cvajti i šamari za Grojter i Karlsrue

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.12.13. | 15:50

Arminija deklasirala favorizovane Detelinare, FSV Frankfurt nadoknadio tri gola deficita u Karslrueu

Posle prvog poluvremena, ništa nije nagoveštavalo dramu u Cvajti, a onda je usledila eksplozija golova u drugih 45 minuta i bolni šamari za Grojter Firt i Karslrue.

Grojter je kao izraziti favorit doputovao u Bilefeld na noge Arminiji, a vratio se izbušen kao švajcarski sir. Detelinari su na poluvremenu imali solidnih 1:1 i nadali se osvajanju celog plena, a onda su doživeli debakl u drugom poluvremenu. U intervalu od 27 minuta, Arminija je postigla tri gola i rešila pitanje pobednika. Ognjen Mudrinski je u gostujućem timu ušao u igru u 69. minutu, ali se utopio u sivilo Grojterove igre.

Još veće iznenađenje je viđeno u Karslsureu gde je istoimeni domaćin vodio na poluvremenu 3:0 protiv otpisanog FSV Frankfurta. Mirisalo je na sigurnu pobedu jednog od kandidata za plamsan u Budnesligu, a dva gola je postigao bivši igrač FSV Frankfurta Ilijan Micanski. Međutim, gosti su odigrali furiozno drugo poluvreme i uspeli da nadoknade deficit od tri gola.

Rezervista Zafer Jelen je bio incijator sjajne igre gostiju. Golom iz slobodnjaka je smanjio na 1:3, potom je Kaplani u 83. minutu iz sumnjivog penala “istopio” još jedan gol Karlsruea, da bi Jelen drugim pogotkom na meču u 87. minutu doneo senzacionalan remi davljeniku iz Frankfurta.

Golova nije bilo na susretu Auea i Ingolštada iako su domaći imali igrača više od 39. minutu kada je isključen Matip