""
""

Ludnica u Drezdenu: Pet golova, dva preokreta i pobeda Dinama nad Kajzerslauternom!

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.11.13. | 15:16

Sandhauzen je kao gost savladao Ingolštad sa 2:0

Nakon serije od tri uzastopne pobede i igara koje pružaju igrači Kajzerslauterna niko se nije nadao da će Dinamo uspeo da skine skalp jednom od najvećih pretendenata da se nađe u Bundesligi naredne sezone. Ali, i to se desilo! I to na kakav način!

Jedan vrlo uzbudljiv meč viđen je u Drezdenu. Gosti su tokom svih 90 minuta bili bez neke preterano velike inicijative, dok su domaći fudbaleri odigrali jednu od najboljih utakmica ove sezone, ako ne i najbolju!

Kempe je u 41. minutu doveo Dinamo u prednost od 1:0, ali su gosti u poslednjim momentima prvog poluvremena preko Okeana restartovali igru i krenuli od nule.

Dugo se čekalo na drugi pogodak, koji bi zapalio atmosferu i igru, a on je stigao u 73. minutu, kada je Gaus doneo prvi preokret na meču. U tim momentima Kajzerslautern je delovao kao tim koji želi pobedu i do vođstva je došao potpuno zasluženo. Međutim, već od narednog sudijskog zvižduka i izvođenja lopte sa centra gosti su se ponovo uspavali, što su igrači Dinama maksimalno iskoristili.

Prvo je Uali u 79. minutu doneo novo izjednačenje, a već u sledećem napadu slovenački internacionalac Zlatko Dedič doneo je novi obrt rezultata, tri boda domaćinu i beg iz opasne zone!

Dinamo sada ima 19 bodova, koliko i Frankfurt, AUE, Paderborn i Dizeldorf, dok je Kajzerslautern prepustio čelnu poziciju fudbalerima Kelna.