""
""

Ludnica sa sedam golova u Varegemu: I Standard u šampionskoj trci!

Vreme čitanja: 2min | pet. 12.04.13. | 22:51

Zulte Varegem vodio sa 3:1 protiv Crvenih iz Liježa i mogao da svrgne Anderleht sa liderske pozicije, ali je Standard napravio čudesan preokret i pobedio

Čudan sistem takmičenja u belgijskoj Pro ligi izgleda da daje rezultat: maksimalno se zakuvalo u šampionskoj trci! Deljenje bodova posle regularnog dela šampionata i “pomaganje” klubovima sa manjim brojem bodova je uzrokovalo da se Anderlehtu žestoko drma tron na kojem su ga mnogi videli kao sigurnog šampiona i da nekoliko ekipa konkuriše za titulu.

Zulte Varegem je večeras imao priliku da pobedom nad Standardom prestigne Anderleht i preuzme lidersku poziciju, ali posle fantastičnog meča se sedam golova i čudesnog preokreta gostiju iz Liježa, elilog je sledeći: I Standard je u trci za titulu! Samo tri boda zaostaju za prvoplasiranim ljutim rivalom Anderlehtom koji sutra dočekuje Briž.

Zulte je imao pobedu i lidersku poziciju u džepu, ali je na kraju doživeo šokantan poraz od 3:4. Vodili su domaći fudbaleri sa 1:0, 2:1, čak i 3:1, ali su na kraju ostali čak i bez boda. Leje je već u četvrtom minutu pogodio mrežu bivšeg kluba, ali je Vanker ubrzo izjednačio projektilom sa distance. Prošlo je samo tri minuta, a domaći su opet poveli. Mladi Torgan Azar je centrirao iz slobodnjaka, a Van Dam nespretno intervenisao i zatresao sopstvenu mrežu. Stvari za Zulte su postale još bolje kada je Godu u 54. minutu bio najviši u skoku i glavom matirao Kavašimu posle još jednog odličnog centaršuta mlađeg brata zvezde Čelsija Edena Azara. Činilo se da je sve gotovo…

A, onda je usledio fenomenalan povratak Standarda! U roku od tri minuta su stigli do izjednačenja. Prvo je Mpoku pogodio, a onda i Kanu iz ofsajda! Domaći nisu uspeli da se oporave od šoka, a Standard je ubacio u petu brzinu. Mladi rezervista Ezekijel je u 80. minutu pogodio za čudesan preokret Crvenih i pobedu koja je četu Mirčee Rednika vratila u trku za titulu, što je izgledalo kao naučna fantastika pre mesec dana…