"N Doje"
"N Doje"

Lokomotivi derbi Moskve, N Doje razbio Dinamo (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 21.09.13. | 13:43

Senegalac postigao prvi, iznudio jedanaesterac za drugi i asistirao kod trećeg gola za pobedu gostiju od 3:1

N DojeMoskovski derbi između Dinama i  Lokomotive u 9. kolu ruske Premijer lige pripao je gostima – 1:3. Sve se dešavalo u drugom poluvremenu. N Doje je u 51. pravim projektilom doveo Lokomotivu u vođstvo, Noboa je sedam minuta kasnije srećno izjednačio posle nesmotrene reakcije odbrane gostiju, a ključan trenutak dogodio se u 73. minutu. Daglas je zaradio crveni karton, pošto je skrivio penal nad N Dojeom, a siguran egzekutor sa bele tačke bio je Samedov. Dinamo sa igračem manje i golom zaostatka ništa nije mogao da učini, osim da u trećem minutu sudijske nadoknade primi još jedan gol. N Doje je izrastao u junaka meča pošto je, posle gola i iznuđenog penala, upisao i asistenciju Tkačevu za konačnih 3:1.

Srpski internacionalac Marko Lomić odigrao je ceo meč i zaradio žuti karton.

Lokomotiva je sa nova tri boda skočila na drugu poziciju, odmah iza gradskog rivala CSKA, dok je Dinamo ostao na šestom mestu sa 13 osvojenih bodova