""
""

Lokomotiva konačno eksplodirala, ali bez Škuletića (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.05.15. | 20:21

Ekipa iz glavnog grada Rusije dobila važnu "injekciju" pred finale Kupa Rusije sa Kubanjom iz Krasnodara, koje će ujedno biti i karta za plasman u Ligu Evrope naredne sezone - 3:0

Smena na trenerskoj klupi ispostavila se kao odlična šok terapija za fudbalere Lokomotive iz Moskve. Domaćin je na svom terenu u jednom od derbija 28. kola ruske Premijer lige ubedljivo savladala Rubin iz Kazanja i konačno prekinuo očajan niz od pet utakmica bez trijumfa u ruskom šampionatu - 3:0 (1:0).

Izabranici Igora Čerevečenka dobrih 39 minuta tražili su put do gola Sergeja Rižikova, a onda im je u velikoj meri pomogao vezista gostiju Mogomed Ozdoev, koji je loptu nakon oštrog centaršuta Busufe prosledio u sopstvenu mrežu.

Sjajni Marokanac Busufa bio je kreator prvog gola svog tima, a onda je i poveo akciju i asistirao kod pogotka iskusnog Romana Pavljučenka, koji je u 56. minutu praktično rešio pitanje pobednika.

Gosti su u završnici meča tražili put ka jednom golu, koji bi donekle uneo neizvesnost, ali nisu uspeli, pa je usledila kazna. Aleksandar Samedov u četvrom minutu nadoknade udarcem iz jedanaesterca postavio je konačan rezultat ove utakmice i vratio u život posrnulu ekipu iz glavnog grada Rusije, koju narednog četvrtka očekuje finale Kupa Rusije sa Kubanjom iz Krasnodara, koje će ujedno biti i karta za plasman u Ligu Evrope naredne sezone.

Bivši napadač Partizana Petar Škuletić kompletan tok meča proveo je na klupi.