""
""

Lisabonski Orlovi visoko na vrhu - Benfika ponovo ubedljiva (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 04.01.15. | 22:05

Najtrofejniji portugalski klub pobedom na gostovanju Penafielu ponovo stekao šest bodova prednosti u odnosu na Porto

Lisabonski Orlovi i dalje visoko lete. Benfika je u poslednjoj utakmici 15. kola portugalske Primeire u gostima pobedila Penafijel sa 3:0 i ponovo došla do šest bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Porto.

Ekipi Žorža Žezusa to je bila sedma uzastopna prvenstvena pobeda, a peta zaredom protiv Penafijela.

Domaćina je u 36. minutu „načeo“ Anderson Taliska, a kada je u 65. minutu drugi žuti karton i isključenje zaradio Toni, bilo je jasno da će Penafijel teško do izjednačenja.

Sve dileme oko pitanja pobednika rešio je Žonas pogotkom u 77. minutu, a konačan rezultat postavio je Žardel tri minuta pre kraja utakmice.