Heroj: Nabil Fekir

Lion visio do 65. minuta, majstor Fekir pogodio osminu finala (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 12.12.18. | 22:57

Puno sreće za francuskog predstavnika...

Visio je Lion sve do 65. minuta meča u Kijevu za plasman u osminu finala Lige šampiona i da ne beše inspirisanog kapitena Nabila Fekira verovatno bismo prisustvovali večeras velikom iznenađenju i eliminaciji francuskog predstavnika iz najelitnijeg takmičenja.

I nebo se bilo urotilo protiv ekipe Bruna Ženezija, sneg je kao poručen za Ukrajince padao u prestonici i pomagao fudbalerima Šahtjora u pokušaju da iznenade goste. Međutim, Lion je uspeo da smogne snage i po pravom kijametu osvoji bod vredan plasmana u narednu rundu - 1:1.

I išlo je dobro domaćinima, barem u prvih 45 minuta dok su imali snage i pritisakali Francuze.

Nismo gledali lepu utakmicu, igralo se mahom između dva šesnaesterca sa svega nekoliko pravih prilika na obe strane, a nekoliko minuta nakon sjajne odbrane Pjatova posle pokušaja Bertranda Traorea u 19. minutu, Kijev se zapalio. Ismaili je odlično poslužio Žuniora Moraesa, a ovaj majstorski matirao Lopeza za 1:0.

Bio je to trenutak velike opomene za goste. Trener Liona morao je da podvikne na pulene na poluvremenu, a zaista posle prvih 45 minuta nije imao nijedan razlog za zadovoljstvo. Srećom, razigrale su se u nastavku glavne zvezde, a ekipu je posebno trgao Memfis Depaj, koji je i sa spuštenim štucnama zagospodario u napadu.

Opravdano je Lionu poništen pogodak Fekira iz 54. minuta, šestorica gostujućih igrača našli su se u ofsajdu, ali je i ta situacija pokazala da tim Portugalca Paula Fonseke gubi snagu i da ostaje bez goriva po teškom terenu. Trenutak odluke usledio je u 65. minutu. Depaj je doturio loptu do Fekira, a as francuskog tima posle sajnih finiti levicom pospremio loptu u gornji ugao za konačnih 1:1.

Gol od kojeg se Šahtjor nije oporavio do kraja. Imao je domaći tim lepu priliku preko Ismailia u 85. minutu, ali je golman Lopez majstorski zaustavio i taj pokušaj. Pritiskao je Šahtjor u očaju i u nadoknadi, ali nije našao put do mreže. Zato će morati da se zadovolji plasmanom u 1/16 finala Lige Evrope, dok Lion zajedno sa Manečster Sitijem ide u osminu finala LŠ.

U drugoj utakmici ove grupe koja nije imala nikakav rezultatski značaj, Mančester Siti i Hofenhajm su na Etihadu odigrali fantastičan meč za sve iskrene fudbalske sladokusce. Građani su slavili sa 2:1, mogli i znatno ubedljivije, ali je blistao golman gostiju Oliver Bauman.

Hofenhajm je parirao ravnopravno samo u prvih 45 minuta. Andrej Kramarić doveo ih je u prednost sa bele tačke u 16. minutu, a pitanje je u kom bi smeru meč otišao da Ederson nije majstorski skinuo sjajan šut Hrvata iz samog ćoška. Mančester Siti je uspeo da izjednači u prvom minutiu nadoknade, Liroj Sane je iz slobodnog udarca pocepao mrežu gostiju i to je bio početak kraja za njegove zemljake.

Posle nekoliko nestvarnih promašaja u nastavku (bila je čak i situacija trojica na golmana u kontri) šampion Engleske je ipak stigao do pobede.

Igrao se 61. minut, Sane je započeo brzu kontru, a Sterling ga poslužio kao na tacni za 2:1 i konačan trijumf Građana. Trijumf koji je morao biti ubedljiviji jer je nestvarno koliko je lepih prilika propustio Gvardiolin tim koji je igrao fantastično i pretio i sa zemlje i iz vazduha.

Hofenhajm se i pored poraza časno oprostio od debitantnskog nastupa u Ligi šampiona.

Galatasaraj – Porto 2:3 (1:3)
/Feguli 45+1 penal, Derdjok 65 – Felipe 17, Marega 42. penal, Serđo Oliveira 57/

Šalke – Lokomotiva Moskva 1:0 (0:0)