""
""

Liga šampiona u San Sebastijanu – verovatno! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.04.13. | 22:56

Real Sosijedad u vatrometu golova nadigrao Valensiju (4:2) i pobegao joj pet koraka u trci za mesto koje vodi u kvalifikacije za elitno takmičenje

Posle deset godina Liga šampiona mogla bi da se igra i na stadionu Anoeta! Još od vremena Darka Kovačevića i Nihata Kavečija čekaju navijači Real Sosijedada da se njihovi miljenici pojave u elitnom evropskom takmičenju, a takva mogućnost čini se sve realnijom posle pobede nad Valensijom – 4:2.

Baskijci su loše počeli meč za četvrto mesto na tabeli, koje vodi u kvalifikacije, pošto je Roberto Soldado na asistenciju Sisokoa 18. golom doveo goste do vođstva, ali su plavo-beli brzo uzvratili i Injiga Martineza poravnali u 35. minutu.

U obostrano otvorenoj igri u nastavku meča prilike su se ređale na obe strane, da bi Gonzalo Kastro spretno završio kontranapad u 73. minutu i obradovao publiku u San Sebastijanu. Ni tu nije stao Sosijedad, pošto je Agireće u završnici podigao na 3:1, Žonas smanjio za privudnu nadu, da bi na kraju je Agireće spektalukarnim golom obezbedio duplu pobedu nad Valensijom (jesenas bilo 5:2) i učvrstio ovu ekipu na četvrtom mestu Primere, pet bodova ispred večerašnjeg takmaca.