""

Liga šampiona je realnost: Brutalni Bilbao razneo Almeriju

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.01.14. | 17:47

Crveno-beli pružili prelepu partiju i u velikom stilu došli do prve pobede u 2014. godini

Nije 2014. godina dobro krenula za Atletik iz Bilbaa. Baskijci su prvo poraženi od najvećeg rivala Real Sosijedada, a potom su izgubili i od slabašnog Betisa u Kupu Kralja. Zato su danas sav bes iskalili na Almeriji i razbili je u paramparčad. Konačnih 6:1 najbolje opisuje dešavanja na terenu San Mamesa.

Bilbao je blistao, opružio prelepu igru, pas igrom je vezao u čvor fudbalere Almerije i poigravao se sa njima. Migel Riko je otvorio seriju golova u šestom minutu posle duplog pasa sa Aduricom. Već u 11. minutu je bilo 2:0. Ander Erera je golom krunisao akciju Susaete. Posle pola sata igre, Atletik je stigao do ogromnih 3:0 preko talentovanog štopera Laporta. Almerija je uspela nakratko da smanji, ali je Aduric doneo domaćim fudbalerima nova tri gola prednosti. U drugom poluvremenu je zablistao rezervista Ibai Gomez i sa dva gola upotpunio debakl Almerije.

Bilbao je ovom pobedom zadržao četvrto mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Kako igraju ove sezone, plasman u elitno takmičenje bi bio realnost. Pogotovo su ubedljivi na svom San Mamesu. Danas su ostvarili osmu pobedu u deset mečeva, uz dva remija.