""
""

Lids i Milanič nastavljaju da tonu

Vreme čitanja: 1min | sub. 04.10.14. | 15:30

Ni treću utakmicu zaredom od dolaska slovenačkog stručnjaka na klupu, klub iz Jorkšira nije osetio slast trijumfa

Lidsov hod po mukama se nastavlja, a Darko Milanič se verovatno pita: Šta mi je ovo trebalo?

I treću utakmicu zaredom od dolaska slovenačkog strulčnaka na klupu, Lids nije osetio ukus pobede. Da stvari budu gore, jedva su se spasili poraza u jorkširskom derbiju od Šefild Venzdeja. Meč je završen 1:1, ali, ipak, ne bi bilo fer da je Lids na kraju ostao bez boda. Milaničeva ekipa je bila bolji rival na terenu, imala veći broj konkretnijih prilika i samo zaslugama golmana Vestvuda, Šefild nije poražen.

Lids je dominirao u prvom poluvremenu, a jedinu ozbiljnu šanse Sove su imale kada je Ostin šutirao glavom pored gola posle centaršuta Megvajera.

Ali, kada već Megvajerov cenatršut nije bio koban po domaći tim, jeste njegov šut u 52. minutu. Lukavo je gađao iskosa da desne strane i doneo Šefildu prednost. Lids je posle toga krenuo u još žešću ofanzivu, Vestvud je odbranama držao goste u vođstvu, ali i 79. minutu nije ništa mogao kada je Beluši pogodio na asistenciju Mouvata.