""
""

Leverkuzen nastavio niz Nemaca, Monako video krvnički start Lopeza (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 22.10.14. | 22:32

Zenit imao više od deset minuta igrača više, ali nije uspeo da postigne počasni gol, Benfika odolela na stadionu Luj II

Leverkuzen se potrudio da protiv Zenita produži dominaciju Nemaca u Ligi šampiona između dva vikenda – 2:0. Posle prvog poluvremena, gde su mreže mirovale, Aspirindžije su u nastavku još više pritisle izabranike Andre Viljaš-Boaša, a kao plod toga došli su golovi. Bravu kluba iz Sankt Petersburga otključao je Donati sa distance u 58, a vrata pobede definitivno otvorio rezervista Papadopulos u 63. minutu. Gosti su nešto više od deset minuta imali igrača više pošto je pocrveneo Vendel, ali ni to im nije bilo dovoljno da postignu makar počasni gol.

Aspirindžije su se probile do prvog mesta C grupe, a ovaj trijumf možda im donese samopouzdanje u Bundesligi, gde su se malo zakopali sa tri vezana remija.

Bajer Leverkuzen – Zenit 2:0 (0:0

Strelci: Donati 58, Papadopulos 63.

BAJER LEVERKUZEN (4-2-3-1): Leno – Donati, Spahić (od 60. Papadopulos), Toprak, Vendel - Rajnardz, Bender - Belarabi (od 85. Bran), Čalhanoglu (od 82. Jedvaj), Son - Kisling;

ZENIT (4-2-3-1): Lodigin – Anjukov, Garaj, Lombarts, Krišito – Havi Garsija, Vicel (od 82. Keržakov) – Dani, Fajzulin (od 60. Šatov), Hulk – Rondon.

LopezMonako i Benfika razočarali su navijače na stadionu Luj II – 0:0. I jedan i drugi nastavili sa sa očajnom statistikom u evropskoj eliti. Na tri utakmice postigli su po jedan gol. Jedini detalj pažnje što se tiče ovog meča je crveni karton Lisandra Lopeza. Štoper gostiju je žestoko startovao na Žoaa Mutinja u 76. minutu i morao je na prevremeno tuširanje.

Monako - Benfika 0:0

MONAKO (4-3-3): Subašić . Fabinjo, Rađi, Karvaljo, Kurzava - Tulalan, Mutinjo (od 82. Bernardo), Kondogbija - Dirar, Okampos (od 62. Karasko), Berbatov (od 34. Martel).

BENFIKA (4-3-3): Artur - Maksi Pereira, Lisando Lopez, Luizao, Eliseu - Almeida, Salvio, Gaitan (od 79. Cezar) - Taliska (od 68. Bebe), Perez (od 88. Samaris), Lima

Bajer LeverkuzenBenfikaEvropaFrancuskaKirijakos PapadopulosLiga šampionaMonakoNemacka