""

Lesteru pala i tvrđava, samo Slimanijeva glava funkcioniše (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.11.16. | 19:36

Kraj niza nepobedivosti posle 13 meseci

Bilo je jasno da Lester neće odbraniti titulu i da će mu pasti kruna osvojena prošle sezone sezone, ali ovako loša odbrana titule se ipak nije očlekivala.

Šampion već sada ima dva poraza više nego u celoj prošloj sezoni. A danas je pao i bastion zvani King Pauer stadion. Lester je posle 13 meseci i 20 vezanih utakmica doživeo prvi poraz na svom terenu u Premijer ligi. VBA je slavio na King Paueru sa 2:1.

Vest Brom je nerado viđen gost u Lesteru. Lisice ne znaju za pobedu nad ovim rivalom na svom stadionu još od 1994. godine! Crna serija se nastavila i danas. VBA je pobedio u Lesteru peti put u poslednjih šest gostovanja!

Toni Pjulis se opet pokazao kao majstor da uspava rivala, a onda mu zada fatalni udarac. Koliko je prvo poluvreme bilo dosadno najbolje govori podatak da Lester nije uputio šut ka golu rivala za prvih 45 minuta.

I posle nekoliko minuta igre u drugom poluvremenu, VBA je dočekao šansu. Filips je sjajno centirao, a Morison majstorski glavom matirao Cilera koji menja povređenog Šmajhela.

Uspeo je Lester da izjednači preko Islama Slimanija koji je i četvrti premijerligaški gol postigao glavom, ali izgleda da je njegova glava jedino što funkcioniše u Lesteru.

Ekspresno izjednačenje Lestera ipak nije donelo preokret. Deni Drinkvoter je napravio katastrofalan kiks kojim je poklonio loptu i gol Filipsu, odnosno pobedu Vest Bromu.