"Mauri"

Lacio ne mora da brine kada ne ide Đorđeviću: Mauri dva u metu, Basta asistirao Luliću (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.12.14. | 22:40

Rimljani pobedili Atalantu sa 3:0

MauriLacio je vezao drugu pobedu pošto je u 15. kolu Serije A slavio protiv nezgodne Atalante sa 3:0. Na krilima Stefana Maurija i Felipea Andersona, Lacijali su lakše nego što se očekivalo slomili otpor kluba iz Bergama. Anderson je u dva navrata asistirao Mauriju, koji je u 51. i 71. minutu matirao golmana Sportijela i tako postao trenutno najproduktivniji igrač na Apeninima pošto je postigao šest golova na poslednjih deset mečeva.

Tačku na „i“ stavio je Lulić u 81. minutu posle asistencije Dušana Baste. Što se tiče drugog reprezentativca u redovima Lacija, Filip Đorđević nije bio na visini zadatka, posti od 9. novembra i meča sa Empolijem, tako da ga je Miroslav Klose zamenio u 76. minutu.

Palermo je u seriji i ne namerava da se zaustavi. Sicilijanski klub je pobedio Sasuolo sa 2:1 i nastavio je sjajan niz – ne zna za poraz na poslednjih sedam mečeva u prvenstvu (četiri pobede i tri remija), što se poslednji put desilo u januru 2010. godine. Međutim, malo je nedostajalo da od gotovog naprave veresiju pošto je Pavoleti pet minuta pre kraja poništio gol Riđonija s početka meča, ali je spas doneo Beloto u treće minutu sudijske nadoknade vremena. Vredi napomenuti da su gosti završili meč sa dvojicom igrača manje.